Kategorie: Moda

Sezonowe wyprzedaże

Sezonowe wyprzedaże w sklepach odzieżowych to nie lada gratka dla wszystkich zakupoholiczek. To często jedyny moment w roku, żeby nabyć w rozsądnej cenie interesujące nas rzeczy.

Wyprzedaże cieszą się wielką popularnością zwłaszcza za oceanem, w Stanach Zjednoczonych. Ludzie potrafią tam koczować pod sklepem wiele godzin przed otwarciem tylko po to, by przekroczyć jego próg jako pierwsi.

Wszystko dlatego, że obniżki cen są tam naprawdę duże i towar można kupić prawie za bezcen. W Polsce, po 1989 roku, w związku z rodzącymi się dopiero kapitalizmem i wolnym rynkiem, tego typu praktyki były zupełnie obce, nowe.

Trzeba było się nauczyć zasad, jakie obowiązują podczas sezonowych obniżek, powściągania chęci kupowania wszystkiego, tylko dlatego, że jest tanie. Dziś coraz więcej Polaków to świadomi konsumenci.

Zwłaszcza Panie często stosują przemyślane strategie w nabywaniu przedmiotów. Od początku danego sezonu polują na konkretne ubrania, obserwują propozycje pojawiające się w magazynach modowych, odkładają pieniądze, a gdy przychodzi czas obniżek kolekcji, wiedzą dokładnie, czego potrzebują i kupują to.

www.perioorto.pl