Kategorie: Okna

Okna muszą mieć specjalne rozszczelnienie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że okna plastikowe, jeśli będą zamknięte, to są bardzo szczelne. Co się z tym wiąże, nie ma szansy, aby ciepłe powietrze wydostało się na zewnątrz, ale też nie ma szansy, aby to chłodniejsze, świeże powietrze dostało się do środka.

Co się z tym wiąże, jeśli nie będziemy wietrzyli regularnie mieszkania, to może się okazać, że dojdzie do pojawienia się w nim pleśni, a to dlatego, że nie będzie w nim prawidłowej cyrkulacji powietrza. Dlatego warto zobaczyć, jakie rozwiązania są tutaj zastosowane, które pozwalają uniknąć tego typu problemów.

Odpowiednie wywietrzniki to teraz podstawa

Od kilku już lat, okna plastikowe, na samej górze mają montowane specjalne wywietrzniki. Możemy je swobodnie regulować, dzięki czemu sami decydujemy, jak mocno mają być otwarte, a więc jak wiele świeżego powietrza mają wpuszczać do naszego domu.

Jeśli jest ładna pogoda, mogą być otwarte maksymalnie, jeśli jest chłodno mogą być uchylone tylko do połowy, a jeśli wieje mocny wiatr, to możemy je całkowicie zamknąć. To sprawia, że nawet przy szczelnie zamkniętych oknach w ciągu dnia, mamy pewność, że choć trochę powietrza dostaje się do naszego domu, a co się z tym wiąże, że zapewniona jest w nim odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Jeżeli będziemy pamiętali o tym, aby te wywietrzniki były przez większą część czasu otwarte na maksymalne rozchylenie, to będziemy mieli pewność, że jest przepływ powietrza, a więc nie będziemy musieli się obawiać pojawienia wilgoci w domu i pleśni, którą później jest bardzo trudno usunąć, ponieważ lubi ona powracać. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, po co są takie wywietrzniki i w jaki sposób ich używać.

Dzięki nim łatwiej będzie nam zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza.

www.dariuszkuc.pl