Kategorie: IT

Koszty wdrożenia platformy e-learningowej w firmie.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się platformy e learningowe, dzięki którym można przeprowadzać różnego rodzaju szkolenia, które idealnie będą dopasowane do osoby, która ma je odbyć. To oznacza, że zamiast organizować tradycyjne szkolenie, na którym zbieramy dużą grupę ludzi i nie zawsze trafiamy w ich potrzeby, tutaj mamy możliwość wykonania wszystkiego tak, aby jak najbardziej odpowiadał pod konkretną osobę. Dlatego też warto wiedzieć jak działa taka platforma e-learningowa koszt jej użytkowania też powinniśmy znać, jednak musimy wiedzieć, że będzie on różny, w zależności od wielu czynników. Nie mniej, takie szkolenie przynosi większe efekty, a to oznacza, że warto sprawdzić, jaki platforma e-learningowa koszt będzie generowała, bo wówczas łatwiej będzie nam podjąć ostateczną decyzję.

Czy wiemy jak działa platforma e-learningowa koszt jej użytkowania może być różny

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, co konkretnie oferuje nam platforma e-learningowa koszt jej użytkowania będzie zależał od wielu czynników, a to oznacza, że końcowa opłata będzie wyliczana bardzo indywidualnie. Dlatego też warto wiedzieć, że platforma e-learningowa koszt będzie zwiększała, w zależności od tego, ilu ma mieć uczestników, jak również od tego, na jaką pomoc techniczną i w jakiej ilości godzinowej liczymy w ciągu miesiąca.

Dodatkowo musimy się liczyć z tym, że każdy dodatkowy uczestnik, poza podstawowy stan, będzie wymagał dodatkowych opłat, a wówczas platforma e-learningowa koszt będzie również zwiększała. Nie mniej w te opłaty wchodzi przygotowanie testów i quizów, jak również wdrożenie takiej platformy, a to oznacza, że dokładnie powinniśmy się zapoznać z tymi wyliczeniami.

Każda platforma e-learningowa koszt może mieć zróżnicowany

Jeśli uznamy, że właśnie taka platforma e learningowa będzie najlepszą propozycją jeśli chodzi o przeprowadzanie szkoleń w naszej firmie, to musimy zapoznać się z ofertą. Możemy korzystać z podstawowego modułu, albo dobrać jakieś dodatkowe. To oznacza, że każda taka platforma jest przygotowywana pod konkretną firmę, tak aby była zgodna z jej polityką. Dlatego też platforma e-learningowa koszt może mieć różny, w zależności od tego, jakie moduły wybierzemy.

Co więcej, są czasami takie moduły za które będziemy musieli płacić co miesiąc, jak i takie, które będziemy opłacać tylko jednorazowo. Im dokładniej więc zapoznamy się z różnymi propozycjami, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, czy potrzebujemy zaawansowany moduł raportujący, czy może wystarczy nam ten podstawowy. Warto mieć świadomość, że taka platforma może być bardzo mocno rozbudowana, a to oznacza, że bez względu na to, czy będziemy zatrudniali kilkunastu czy kilkuset pracowników, w każdym przypadku będzie ona świetnie spełniała swoją rolę. Jeśli interesuje nas taka platforma e-learningowa koszt jej może się zwiększyć, jeśli wykupimy chociażby moduł, który będzie pozwalał nam na lepsze zarządzanie szkoleniami, bo będziemy mieli wszystko w jednym miejscu i nasi pracownicy również będą mieli dostęp do takiego kalendarza. To jaki platforma e-learningowa koszt ostatecznie wygeneruje, będzie w dużej mierze zależało od naszego zapotrzebowania i dodatkowych modułów, jakie wybierzemy. Im bardziej podstawowa wersja, tym niższe koszty, ale jednocześnie musimy się też liczyć z tym, że będziemy mieli też ograniczone możliwości korzystania z takiej platformy i może się okazać, że jednak w późniejszym czasie, będziemy musieli powiększyć ilość dodatkowych modułów.