Jasne buty wracają do łask

Jasne, białe obuwie to często bardzo ładny i elegancki dodatek do stroju. Wielu z nas nie decyduje się jednak na zakup, nawet tych najładniejszych modeli, w obawie przed trudnościami w utrzymaniu czystości.

Na szczęście specjaliści proponują kilka owocnych trików, dzięki którym będziemy mogli pozwolić sobie na odrobinę takiego szaleństwa. Sportowe obuwie możemy wrzucić po prostu do pralki.

Dodatek odplamiacza pomoże zniwelować brzydkie zanieczyszczenia i dzięki temu łatwo odzyskają pierwotny kolor. Można także dorzuć rozcieńczony wybielacz, trzeba jednak uważać na proporcje oraz na temperaturę prania.

Najlepiej, by nie przekraczała 40 stopni. Błędem jest także stosowanie wirowania – lepiej pozostawić wyschnięcie naturze i na przykład pozostawić buty na dworze, gdzie oszuszy je wiatr.

Jeśli używamy białych butów domowych, ze zwykłego materiału, jak kauczuk, czy guma, możemy je po prostu zamoczyć w wodzie, a następnie z łatwością wyszorować gąbką. Oczywiście dodajmy najpierw proszku do prania, bądź innego środka czyszczącego, co wzmocni efekt.