Foliowa czy rotacyjna – wybieramy najlepszą golarkę

Nie każdy mężczyzna lubi mieć brodę i nie każdemu też jest ładnie w takim dodatku. To właśnie sprawia, że wielu panów sięga po golarkę, aby mieć pewność, że szybko i bezpiecznie pozbędą się niechcianego owłosienia. Jednak mamy tutaj wiele różnych propozycji, a to oznacza, że zanim zaczniemy korzystać z którejś z nich, powinniśmy się najpierw zastanowić czy lepsza będzie golarka foliowa czy rotacyjna. Każda z nich posiada swoje wady i zalety, a to oznacza, że musimy się spokojnie zastanowić czy do naszego owłosienia lepiej będzie pasowała golarka rotacyjna czy foliowa.

Wiele będzie tutaj zależało od naszego zarostu, jego gęstości, tego w jakich kierunkach rośnie, jak również tego, jaką mamy skórę. Zastanawiając się, która golarka lepsza głowicowa czy foliowa, powinniśmy przede wszystkim patrzeć na specyfikę naszego zarostu i stan naszej skóry, a to będzie oznaczało, że kwestia ceny powinna zejść na dalszy plan, bo nie ona będzie tutaj najważniejsza, jeśli chcemy mieć pewność, że całe golenie będzie się odbywało szybko, skutecznie i bez podrażnień.

Zastanawiamy się, czy maszynka do golenia rotacyjna czy foliowa?

Przede wszystkim szukając odpowiedzi na pytanie, czy w naszym domu powinna się pojawić maszynka do golenia rotacyjna czy foliowa, powinniśmy wiedzieć, że ta pierwsza zagwarantuje nam szybsze golenie. Co więcej, sprawdzi się ona również wówczas, gdy będziemy mieli zarost w różnych kierunkach, ponieważ jej elementy wyginają się w różne strony, a to oznacza, że naprawdę jesteśmy w stanie uchwycić różne włoski.

Dodatkowo jeszcze zastanawiając się, czy lepiej w naszym przypadku sprawdzi się golarka rotacyjna czy foliowa, musimy wziąć pod uwagę, że ta pierwsze będzie lepsza również wówczas, gdy mamy gęsty zarost, ponieważ będzie go usuwała z większą precyzją. Jednak nie ścina ona włosków, aż tak blisko skóry, co może w niektórych przypadkach powodować, że nasza skóra będzie bardziej podrażniona, zwłaszcza jeśli mamy ją bardzo wrażliwą. Właśnie te wszystkie elementy powinniśmy wziąć pod rozwagę, jeśli analizujemy jaka golarka lepsza foliowa czy głowicowa. Wówczas będziemy mogli porównać ich możliwości i wybrać to, co lepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Co jeszcze przemyśleć, zastanawiając się jaka golarka lepsza foliowa czy głowicowa?

Jeśli nadal zastanawiamy się, jaka golarka lepsza foliowa czy głowicowa będzie w naszym przypadku, to warto mieć na uwadze, że foliowa ścina włoski bliżej skóry, a to oznacza, że będzie ona bezpieczniejsza, jeśli mamy skórę wrażliwą. Warto również podkreślić, że tutaj ścinanie odbywa się w prostej linii, a to oznacza, że nie ma żadnego ruchu na boki, co może oznaczać, że golarka foliowa będzie sobie gorzej radziła z włoskami, które będą skierowane w różne strony. Dodatkowo analizując, która golarka foliowa czy rotacyjna będzie dla nas lepsza, powinniśmy wziąć pod uwagę również inne ich funkcje. To ile mają głowic lub folii, czy jest wodoszczelna, jakie ma tryby działania, jaki rodzaj zasilania, jak również to, jakie ma dodatkowe akcesoria.

Może się okazać, że to właśnie te dodatkowe elementy, pozwolą nam ostatecznie podjąć decyzję, czy ma to być golarka rotacyjna czy foliowa. Bez względu na to, czy w naszym domu pojawi się maszynka do golenia rotacyjna czy foliowa, jednego możemy być pewni. Korzystanie z takiego urządzenia jest całkowicie bezpieczne, a więc nie tylko nie musimy się tutaj obawiać bólu, ale również możemy być pewni, że nie dojdzie do zacięcia. Co więcej, trzeba tutaj również powiedzieć, że analizując która golarka lepsza głowicowa czy foliowa, nie tylko powinniśmy wziąć pod uwagę ich możliwości, funkcje i cenę, ale również warto popytać wśród znajomych z czego oni korzystają.

Może mieli już jedną i drugą golarkę, a więc będą mogli nam powiedzieć, która z nich bardziej im dopasowała? Jedno jest pewne, zarówno golarka foliowa czy rotacyjna powinna być dobrej jakości, a to oznacza, że nie powinniśmy na niej oszczędzać, wybierając najtańszy model. No i przede wszystkim dopasujmy ją do naszego zarostu i skóry.