Kategorie: IT

Czym jest platforma e-learningowa?

Coraz więcej korzystamy z internetu, a to też oznacza, że korzystamy z różnego rodzaju platform, które muszą być opracowane w odpowiedni sposób, aby były jak najbardziej optymalne. To też oznacza, że coraz więcej szkoleń, kursów, jak i nawet zajęć edukacyjnych prowadzonych jest zdalnie, właśnie za pomocą internetu. Warto się więc zastanowić, jak powinny wyglądać platformy e learningowe, tak abyśmy mieli pewność, że optymalnie będą one skonstruowane. Takie platformy e learningowe nie tylko powinny pozwolić nam na połączenie z osobą prowadzącą, jak i na rozmowę z innymi uczestnikami szkolenia. Powinny nam również dawać możliwość przesyłania materiałów edukacyjnych, jak i odtwarzania różnych materiałów wideo. Im więcej różnych funkcji będzie dawała taka platforma, tym łatwiej będzie nam zdobywać wiedzę.

Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając platformy e learningowe?

Jeśli sami mamy korzystać z takich możliwości jakie dają platformy e learningowe, to warto się zastanowić czego od nich oczekujemy, tak aby mieć pewność, że będziemy mieli zagwarantowany najwyższy poziom nauki.

Istotne jest to, że w tym przypadku nauka odbywa się zdalnie, a to oznacza, że na zajęcia możemy się łączyć z dowolnego miejsca. Dlatego warto dopilnować, aby takie platformy e learningowe dawały nam możliwość korzystania z nich na dowolnym urządzeniu. Nie tylko na komputerze, ale również na tablecie czy smartfonie. Wysokiej jakości platformy e learningowe oferują nam nie tylko możliwość korzystania z przesłanych dokumentów, ale również udział w rozmowie poprzez czat, jak i wideorozmowę, dzięki czemu w czasie rzeczywistym możemy nie tylko słyszeć innych uczestników i do nich mówić, ale również możemy ich widzieć – jeśli mają kamerkę, co znacznie ułatwi komunikację i sprawi, że uczestnicy takiego szkolenia przestaną być dla siebie anonimowi.

Co jeszcze powinny posiadać platformy e learningowe?

Warto dokładnie przemyśleć, jakie jeszcze funkcje powinny mieć platformy e learningowe, aby zyskać pewność, że dysponujemy możliwie jak najlepszym wsparciem w nauce. Bardzo istotne jest to, aby takie platformy e learningowe dawały możliwość dopasowania godzin, tak aby szkolenie mogło być jak najbardziej elastyczne. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, czy wybrane przez nas platformy e learningowe dają możliwość sprawdzenia, jakie są nasze postępy w nauce.

Wówczas będziemy wiedzieli, co powinniśmy poprawić, gdzie musimy poświęcić więcej czasu na przyswojenie materiału, a które zagadnienia mamy już opanowane w odpowiednim stopniu. Jedno jest pewne, takie platformy e learningowe cieszą się sporym zainteresowaniem, bo oferują niesamowite możliwości jeśli chodzi o naukę, a jednocześnie pozwalają zaoszczędzić sporo czasu na dojazdy. Koniecznie zobaczmy jakie są możliwości jeśli chodzi o platformy e learningowe. Jeśli poznamy ich wady i zalety, to może się okazać, że łatwiej będzie nam podjąć decyzję, czy właśnie w takim szkoleniu chcemy wziąć udział. Świetne jest to, że możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na dojazdach, jednak jeśli jesteśmy osobami kontaktowymi, to może się okazać, że brak fizycznego kontaktu z innymi uczestnikami szkolenia, będzie nam dość mocno doskwierał. Pamiętać też musimy, że takie platformy e learningowe będą od nas wymagały dobrego połączenia internetowego. Nie mniej, jeśli nie mamy problemów z obsługą takich aplikacji, to może się okazać, że jednak platformy e learningowe będą dla nas idealnym miejscem do poszerzania wiedzy.

Zwłaszcza, że w każdej chwili będziemy mogli wrócić do przesłanych materiałów.