Kategorie: Moda

Christian Dior i jego New Look

Mniej więcej połowa wieku XX to moment pojawienia się wielu wielkich projektantów mody. Ponieważ rynek był bardzo chłonny i potrzebował nowych propozycji odzieżowych bardzo mile widziane były osoby kreatywne, które swoimi projektami zachwycały świat, stopniowo stając się coraz modniejszymi.

Kolejnym francuskim projektantem, który na stałe odcisnął piętno swego talentu na kartach historii XX- wiecznej mody był Christian Dior, który rozpoczynając swoją działalność skupiał się na projektowaniu kapeluszy oraz eleganckich sukienek wieczorowych. Ponieważ świat zaakceptował jego wizję Dior wykorzystał nadarzającą się okazję w 1946 roku otwierając swój własny dom mody.

Kompleksowe propozycje strojów opatrzone jego nazwiskiem stały się kolejną ikoną mody. Pokazy sygnowane nazwiskiem tegoż projektanta także po jego śmierci stanowią elitarną imprezę towarzyską.

Stworzony przez Diora New Look zaczarował kobiecy świat, uwolnił je od szarości i monotonii wynikającej jeszcze z czasów wojny i pozwolił na odświeżenie własnego wizerunku. Ściśnięta talia, spódnica z koła i ramiona szerokie to właśnie dzieło tegoż projektanta.