Kategorie: Moda

Agrafka przy uszach

Nie wiadomo skąd wziął się taki trend, ale z całą pewnością agrafki mają wiele do czynienia z osobami lubiącymi ostrą muzykę rockową. Serią agrafek można ozdobić plecak, buty czy kurtkę. Zadanie jest bardzo łatwe, bo wystarczy po prostu otworzyć agrafkę i przebić nią materiał.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w podobny sposób ozdobić również uszy. Choć tu oczywiście sprawa jest odrobinę bardziej skomplikowana. Agrafką oczywiście nie powinniśmy przebijać bezpośrednio ucha.

W ten sposób możemy uszkodzić skórę i narażamy się na ranę, jeśli ktoś nie chcący zaczepi naszą ozdobę. Dlatego dobrym sposobem jest przełożenie agrafki przez kółko w biglach od kolczyków. Właściwie wystarczy znaleźć dwie agrafki i dwa bigle, by efektowne, rockowe kolczyki były gotowe.

Jeśli jednak chcesz włożyć w przygotowanie ozdoby nieco więcej wysiłku, możesz wykorzystać dodatkowe elementy, takie jak łańcuszki. Kiedy otworzysz agrafkę, pomiędzy jej rozwartymi elementami możesz rozciągnąć ozdobny łańcuszek. Aby trzymał się lepiej, warto użyć kleju.

W ten sposób połączysz elegancję z rockowych pazurem. Kiedy warto założyć takie kolczyki? Jeśli słuchasz ostrej muzyki z pewnością chętnie dobierzesz takie kolczyki nawet do codziennego stroju. Poza tym jednak agrafki idealnie nadają się do tego, by pokazać się w nich na koncercie czy imprezie w rockowym towarzystwie.

Agrafki są wdzięczną ozdobą, bo nie dość, że łatwo się je wykonuje, to jeszcze możesz dobrać ich wielkość do własnych upodobań. Jeśli szukasz delikatnych kolczyków, małe złote agrafki sprawdzą się doskonale. Duże przydadzą się wtedy, gdy chcesz się wyróżnić z towarzystwa.