Żarówki energooszczędne

Żarówki energooszczędne zastępują tradycyjne świetlówki, jednak społeczeństwa wciąż mają problem, aby zrozumieć, dlaczego tak się...

Żarówki energooszczędne zastępują tradycyjne świetlówki, jednak społeczeństwa wciąż mają problem, aby zrozumieć, dlaczego tak się dzieje. Wynika to niewątpliwie ze zbyt małej wiedzy na temat tych produktów.

Żarówki energooszczędne, jak wynika z publikowanych danych, zużywają około 80% mniej energii od tradycyjnych świetlówek, przez co przyczyniają się do zmniejszenia ilości emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Ponadto światło emitowane przez żarówki energooszczędne jest znacznie bezpieczniejsze dla oczu i zdrowia człowieka.

Warto zaznaczyć, że atutem energooszczędnych świetlówek, zwanych także kompaktowymi, jest również bardzo mała emisja ciepła oraz trwałość, która znacznie przewyższa żywotność tradycyjnych żarówek. Bardzo ważną cechą żarówek energooszczędnych jest także ich ekologiczność, bowiem aż 90% tego wyrobu nadaje się do ponownego wykorzystania.

Żarówki energooszczędne mają znacznie więcej zalet od tradycyjnych świetlówek. Warto pamiętać, że są bardziej ekonomiczne i ekologiczne, a to bezsprzecznie ich największe atuty.

www.najkobiety.pl