Rozkloszowana spódniczka midi – dla kogo?

Spódniczka z koła o długości za kolano przeżywała swój rozkwit w latach 50. i 60.,...

Spódniczka z koła o długości za kolano przeżywała swój rozkwit w latach 50. i 60., ale ponownie powróciła do łask. Każda kobieta zapragnęła ją mieć w swojej szafie.

Czy każdej pasuje i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Przy tworzeniu stylizacji z rozkloszowaną spódniczką midi trzeba być bardzo ostrożnym. Należy pamiętać, że długość za kolano optycznie skraca sylwetkę, dlatego lepiej zakładać do niej szpilki. Spódnica w kształcie litery A doskonale ukryje masywne uda i szerokie biodra, dlatego jest to fantastyczny wybór dla kobiet o figurze gruszki. Jeśli dobierzesz do niej przylegającą do ciała bluzkę, piękna talia zostanie podkreślona, a ciało nabierze proporcji.

Po taki krój mogą także śmiało sięgać kobiety o budowie chłopczycy. Płaska pupa i brak bioder zostanie zamaskowany, a przy tym będzie się wydawać, że masz talię, jeśli wybierzesz spódnicę z lekko podwyższonym stanem. Zwróć także uwagę na długość spódnicy. Przy masywnych łydkach poleca się długość kończącą się tuż za kolanem, a nie w połowie łydki, ponieważ to znacznie pogrubia nogi.

www.medimedia.com.pl