Maszyny typu FlowPack

Niektóre przedsiębiorstwa specjalizują się wyłącznie w produktach jednego rodzaju. Inne zaś wytwarzają rozmaite dobra, a...

Niektóre przedsiębiorstwa specjalizują się wyłącznie w produktach jednego rodzaju. Inne zaś wytwarzają rozmaite dobra, a każde z nich może mieć inny kształt lub rozmiar. Nie zawsze oznacza to jednak, że w tym drugim przypadku musimy koniecznie wyposażyć się w wiele maszyn pakujących. Odpowiednio dobrany sprzęt, na przykład maszyna typu FlowPack może sprawić, że jeden mechanizm sprawdzi się przy pakowaniu wielu towarów. Tego rodzaju system pakowania jest bardzo prosty – maszyna podaje folię od góry lub dołu, w zależności od konkretnych ustawień maszyny i precyzyjnie zabezpiecza nią produkt.

Dzięki temu możemy bez problemu pakować przy jej użyciu produkty o regularnych i powtarzalnych kształtach, a przy odpowiednich ustawieniach także wiele sztuk takiego samego produktu jednocześnie. Oczywiście, nie oznacza to, że musimy posiadać całą serię produktów – w razie potrzeby wystarczy zmiana ustawień, by zapakować wyłącznie pojedynczy produkt. Maszyny pakujące typu FlowPack nie muszą być przygotowywane na zamówienie. Każda z tego typu maszyn bardzo prosto może dostosować się do indywidualnych potrzeb jej użytkownika. Wykorzystując specjalny panel sterowania, możemy swobodnie zmieniać parametry pakowanych produktów: zarówno szerokość jak i długość opakowania.

Mechanizm w razie konieczności może zostać także dodatkowo wyposażony w datownik, etykieciarkę czy drukarkę termo transferową.