Kolczyki ze starej kliszy

Jeśli chodzi o utrwalanie zdarzeń na obrazie, dominują zdecydowanie aparaty cyfrowe. A właściwie to już...

Jeśli chodzi o utrwalanie zdarzeń na obrazie, dominują zdecydowanie aparaty cyfrowe. A właściwie to już i one stały się przestarzałe, a raczej zostały „wciśnięte” pod obudowę telefonów i tabletów. Dwudziestolatkowie i osoby starsze pamiętają jednak jeszcze czasy, kiedy zdjęcia trzeba było wywoływać. Aktualnie, stare klisze są już zupełnie zbędne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zrobić z nich użytek w zupełnie inny sposób. Klisza prezentuje się bowiem bardzo ładnie jako ozdoba. Można z niej wykonać np. kolczyki. W jaki sposób zamienić kliszę na ozdobę uszu? Metoda jest bardzo prosta.

W końcu klisza ma po bokach wycięte dziurki, a to znacznie ułatwia sprawę. Wystarczy wyciąć pojedyncze zdjęcia z kliszy i umieścić je na kółku od kolczyka. W ten sposób powstaną efektowne kolczyki, które robią wrażenie już z daleka. Taka biżuteria nie może jednak być przypadkowa. Zdjęcia to wspomnienia, osoby, których już nie zobaczymy, miłe chwile z przyjaciółmi czy ukochaną osobą. Jeśli właśnie takie klisze zachowały się w Twojej szafie, wybierz te zdjęcia, które są szczególnie godne wyróżnienia. W ten sposób kolczyki nabiorą dodatkowego, sentymentalnego znaczenia. Zdjęcia warto wybrać świadomie z jeszcze jednego powodu. Gdy tylko znajomi zobaczą Cię w takich kolczykach, możesz mieć całkowitą pewność, że będą chcieli dowiedzieć się, co przedstawiają klisze.

Nie zawiedź przyjaciół i wybierz jakiś ciekawy motyw, który dodatkowo stanie się tematem rozmowy czy wspólnych wspomnień.