Karmienie szczeniąt

Szczeniak wymaga szczególnej uwagi, ponieważ we wczesnym etapie rozwoju jego organizm potrzebuje wielu cennych składników....

Szczeniak wymaga szczególnej uwagi, ponieważ we wczesnym etapie rozwoju jego organizm potrzebuje wielu cennych składników. Dieta szczeniaka powinna być oparta o witaminy i mikroelementy.

Zaraz po narodzeniu małego pupila, najlepszym, najzdrowszym i najbardziej wartościowym pokarmem jest oczywiście mleko matki. To ono zawiera składniki odżywcze, które sprawiają, że wzrasta odporność malucha.

W około 4 tygodniu życia szczeniak zaczyna interesować się normalnym pokarmem. Początkowo podając suchą karmę, powinniśmy ją lekko namoczyć wodą, a z czasem stopniowo podawać w takiej formie, jakiej jest sprzedawana.

Sucha karma dla szczeniaków składa się z małych kawałków, których spożywanie nie stanowi dla niego problemu. Karma dla szczeniąt jest również bardziej miękka niż ta podawana starszym psiakom.

W pierwszych miesiącach życia szczeniaka powinniśmy podawać karmę około 4 do 6 razy dziennie. Po 6 miesiącu już tylko 2 razy dziennie.

Oczywiście ilość podawanej karmy rośnie wraz z wiekiem psa.

www.pietuchy.pl