Dyskietka skrywa kolczyki

Dyskietki powoli odchodzą w zapomnienie. Właściwie już nie produkuje się komputerów, które wykorzystywałyby ten przestarzały...

Dyskietki powoli odchodzą w zapomnienie. Właściwie już nie produkuje się komputerów, które wykorzystywałyby ten przestarzały standard zapisu. Służymy nam dzielnie przez wiele lat, ale teraz muszą podzielić los płyt winylowych, taśm magnetycznych i VHS.

Dyskietki jednak mają pewien nieskrywany urok – co ciekawe: nie tylko na zewnątrz. Po zdjęciu plastikowej obudowy naszym oczom ukaże się niewielki, elastyczny dysk ze srebrzystym środkiem. Jeśli właśnie pomyślałaś, że to idealny materiał na nietypową biżuterię, to bardzo dobrze.

Zamiana dysku w ozdobę nie jest trudna. Możemy z niego wykonać zarówno naszyjnik, jak i kolczyki. Zwłaszcza w tej ostatniej roli sprawdzi się świetnie.

Aby jednak było to możliwe, musimy nieco zmniejszyć rozmiar dysku. Materiał jest bardzo miękki i elastyczny, więc swobodnie możesz do tego celu użyć zwykłych nożyczek. Po prostu obetnij dysk dookoła, by nabrał takich rozmiarów, które wydają Ci się odpowiednie do roli kolczyków.

Miękka struktura sprzyja również temu, by w materiale wykonać dziurkę, np. przy użyciu cyrkla, a co za tym idzie – możemy łatwo przełożyć kółko od bigli w kolczykach. Gdy to zrobimy, ozdoba jest gotowa.

Teraz możesz przymierzyć nowe kolczyki i zastanowić się, do jakiej stylizacji będą najbardziej pasować. Oczywiście nie jest to ozdoba na każdą okazję. Jednak na wszelkie imprezy związane ze sprzętem komputerowym czy grami, takie kolczyki będą nadawały się idealnie.

Zresztą nie każdy od razu rozpozna tu dyskietkę, bo to po prostu ładnie wyglądająca ozdoba.