Dredy

Dredy to forma uczesania włosów a raczej ich splątania. Osoby noszące dredy bardzo często mają...

Dredy to forma uczesania włosów a raczej ich splątania. Osoby noszące dredy bardzo często mają je doczepiane mianowicie jakaś część dreda to ich włos natomiast poniżej znajduje się dred zrobionych z włosów kogoś innego lub po prostu ze sztucznych włosów.

Dredy można robić na wiele sposobów rzecz jasna, że te zrobione przez fryzjera wyglądają schludnie każdy jest tej samej grubości i długości natomiast te robione przez siebie samego często są nierównej długości ani szerokości podczas noszenia ulegają rozczesaniu, przez co ponownie trzeba je plątać. Coraz mniej widzimy miłośników dredów może, dlatego, że nie ma możliwości szybkiego ich rozczesania a jedyną możliwością jest ścięcie i czekanie kolejne lata aż włosy odrosną do oczekiwanej długości.

Dredy kojarzone są z brudem z zarazkami, nieczystymi włosami. Poprzez postęp w każdej dziedzinie życia odchodzi się od stereotypów, że ktoś, kto wygląda inaczej jest mniej kompetentny i to oczywiście jest bardzo prawidłowym działaniem niemniej jednak osoby noszące dredy to najczęściej te wykonujące wolne zawody niemuszące dopasowywać się do współpracowników.