Bluzka z baskinką a figura

Bluzki z baskinką, czyli falbaną wszytą na wysokości talii, królują na wybiegach od kilku sezonów. W rezultacie, chodząc po sklepach zastanawiamy się czy taki krój bluzki nam pasuje.

Jaki typ sylwetki lubi bluzka z baskinką? Okazuje się, że wiele kobiet może pozwolić sobie na taki krój bluzki, ponieważ baskinka świetnie maskuje niedoskonałości figury. Należy tylko pamiętać, że osoby okrąglejsze powinny wybierać bluzki, których baskinka nie odstaje zbyt mocno do ciała, a wręcz przylega.

Kobiety szczupłe, które chcą sobie dodać kilka kilogramów, a także kobiety o figurze chłopczycy, mogą wybierać te, w których baskinka mocno się rozchyla i jest bardziej marszczona. Dzięki temu będzie się wydawać, że masz ładne wcięcie w talii i proporcjonalne biodra.

Trzeba także uważać z proporcjami, ponieważ przy nieodpowiednim połączeniu dolnej części garderoby z bluzką z baskinką, łatwo można je zaburzyć. Jeśli połączysz ją z wąskimi eleganckimi spodniami lub dżinsowymi rurkami, sylwetka nabierze lekkości.

Doskonale pasuje do niej także spódnica o kroju ołówkowym. Jeśli jesteś niska zestawiaj bluzkę z baskinką ze spódniczką o długości mini, jeśli wysoka – długość w kolano będzie idealna.